Merhaba Çocuklar!

Son günlerde haberlerde sık sık ‘Bonzai’ adında bir uyuşturcudan bahsedildiğini ve bir kaç genci öldürdüğünü duydunuz herhalde. Gençken ölmek büyük bir trajedi ama bir uyuşturcu aracılığıyla ölmek hem saçma hem de feci bir şekilde ölmektir.

Umarım sizler bilirsiniz ki bu Bonzai ve ona benzer uyuşturucu insanlara birkaç şey vaat eder, ama hiç bir şey vermez! Sizi mutlu edeceğini düşünebilir, onu kullanırsanız bütün dertlerinizin biteceğine inanabilirsiniz.

Bu vaatler kulağa çok cazip gelebilir. Ama unutmayalım ki Şeytan’ın kullandığı yalanlar hep böyledir. Hiç saçma, karanlık, kötü bir yalan duydunuz mu? Hep bizi kandırmaya yöneliktir Şeytan’ın yalanları.

Kutsal Kitap’ın Yuhanna bölümünde bu konuda ne diyor bir bakalım;

1.Yuhanna 2:15-17 “Dünyayı da dünyaya ait şeyleri de sevmeyin. Dünyayı sevenin Babaya sevgisi yoktur. Çünkü dünyaya ait olan her şey -benliğin tutkuları, gözün tutkuları, maddi yaşamın verdiği gurur- Babadan değil, dünyadandır. Dünya da dünyasal tutkular da geçer, ama Tanrının isteğini yerine getiren sonsuza dek yaşar.”

Bonzai gibi zevkler, gözlerimize, arzularımızı, umutlarımızı tatmin edecekmiş gibi görünür. Ama bizi Tanrı’yı sevmekten alıkoyar;  Bonzai sizi Tanrı’dan uzaklaştırır!

İkincisi Bonzai ve uyuşturucu maddeler kalıcı değildir…..bu dünyaya aittir.

Üçüncü olarak bedenimiz için son derece zararlıdır. Sağlımızı ciddi anlamada tehlikeye sokar.

Petrus bu arzular hakkında ‘yozlaşmış’ kelimesini kullanır. Uyuşturcu maddeler hayatınıza, aklınıza, duygularınıza zarar verir, ayrıca ailenizi ve ilişkinizi de mahveder.

Bu ve benzeri zevklere Hayır diyelim!  Bunlardan sağlayacağınız tatmin, aldatıcı ve kısa sürelidir. Çevrenizde bu gibi şeyleri kullanan arkadaşlarınız varsa, onları uyaralım, hem de ciddi bir şekilde.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: