Merhaba Sevgili Çocuklar;
Sizlerle güzel bir bileklik yapacağız. Bu bileklik müjdeyi yani İyi haberi anlatan bir bileklik. Renklerin harika anlamları ile İsa Tanrı’nın harika büyük planını herkese anlatabilirsiniz. Dilerseniz arkadaşlarınıza da hediye için yapabileceğiniz hoş bir çalışma olacak. Gerekli malzemeler için listemizi oluşturalım.

Yapılışı: Yaparken fotoğraf sırasını izleyeceğiz. Başlangıçta 4 boy ipi keserken en sağ ve en solda kalacak olan ipler yaklaşık 130 cm olsun. Ortada kalan iki ip ise 50 cm olsun. Ölçüye göre sonra kısaltabilirsiniz. Örerken bilek ölçüsünü kontrol ederek yapmayı unutmayın. Ayrıca boncukların renk sırası da önemli, bu sıraya göre müjdeyi şöyle anlatabiliriz.

Yeşil Boncuk: Tanrı her şeyi yarattı. Her şey harika ve kusursuzdu.

Siyah Boncuk: Adem ve Havva cennet bahçesinde Tanrı’ya itaat etmeyerek yasaklı olan meyveden yiyerek günah işlediler. Böylece kutsallık bozuldu ve Tanrı ile insan ayrı kaldı.

Kırımızı Boncuk: Tanrı yarattığı insanı çok sevdiği için bağışlanma ve kutsal sayılma fırsatını Oğlu İsa Mesih ile sağladı. İsa dünyaya geldi, yaşadı, insanların günahı yerine çarmıhta öldü. Üç gün sonra dirildi ve göğe yükseldi.

Beyaz Boncuk: İsa’nın ölmesi ve dirilmesi ile O’na iman eden herkes aklandı. Artık Tanrı ile iletişim kurabiliyoruz.

Sarı Boncuk: İsa Mesih’e inanan herkes sonsuz yaşama kavuşur. Bu sonsuz yaşam cennette Tanrı ile birlikte kutsal bir yaşam demek.

Yeşil Boncuk: İsa Mesih’e takip edenler, O’na iman edenler için tekrar geleceğini ve Tanrı’nın yeni bir kent kuracağını imanla bekler. Tanrı’nın oğlu İsa Mesih tekrar gelecek.

Gerekli Malzemeler:
Makrome ipi (fazla kalın olmayan ip)
Makas
Renkli boncuklar (Yeşil, siyah, kırmızı, beyaz, sarı, yeşil) Boncuk delikleri iri olmalı ki ipten rahatlıkla geçebilsin.

Bizi takip edin: