Merhaba çocuklar!

Çok özel bir haftadayız farkındasınız değil mi? ‘Kutsal Hafta’ olarak adlandırılan bu haftada İsa’nın hayatındaki çok önemli 7 günü anıyoruz. Ve ‘dünya’ için, yaratılıştan sonra belki en iyi haftadır! Neden önemli, neler oluyor bu hafta hep beraber hatırlayalım;

1. İsa Mesih bizim yerimize öldü. Ne demek bu? Aslında günahlarımızdan ötürü bizim ölmemiz gerekirdi. Çünkü günahın cezası ölümdü. Ancak merhameti bol olan ve bizi çok seven Tanrı İsa Mesih’i bizim için çarmıhta kurban olarak sundu. İsa Mesih’e iman eden, güvenen herkes kurtulsun diye!

Yeşaya 53:6 “Hepimiz koyun gibi yoldan sapmıştık, her birimiz kendi yoluna döndü. Yine de RAB hepimizin cezasını ona yükledi.”

2. Korintliler 5:21 “Tanrı, günahı bilmeyen Mesih’i bizim için günah sunusu yaptı. Öyle ki, Mesih sayesinde Tanrı’nın doğruluğu olalım.”

1 Petrus 3:18 “Nitekim Mesih de bizleri Tanrıya ulaştırmak amacıyla doğru kişi olarak doğru olmayanlar için günah sunusu olarak ilk ve son kez öldü.”

2. İsa Mesih öldükten 3 gün sonra dirildi! O’nun dirilişini bizim de dirileceğimizin güvencesidir. İsa’nın ölümü günahlarımız için, İsa’nın dirilişi bizim ‘yeni hayatımız’ içindir. Ve O’nun dirilişiyle kurtuluşumuz kesinleşti!

1. Korintliler 15:20 “Oysa Mesih, ölmüş olanların ilk örneği olarak ölümden dirilmiştir. 15:22-23 Herkes nasıl Ademde ölüyorsa, herkes Mesih’te yaşama kavuşacak. Her biri sırası gelince dirilecek: İlk örnek olarak Mesih, sonra Mesih’in gelişinde Mesih’e ait olanlar.”

1 Petrus 1:3 “Rabbimiz İsa Mesih’in Tanrısı ve Babasına övgüler olsun. Çünkü O büyük merhametiyle yeniden doğmamızı sağladı. İsa Mesihi ölümden diriltmekle bizi yaşayan bir umuda, çürümez, lekesiz, solmaz bir mirasa kavuşturdu. Bu miras sizin için göklerde saklıdır.”

Bu hafta Tanrı’nın çocukları olan bizler için hem hüzünlü hem sevinçli, coşkulu geçer. Önce günahlarımız yüzünden İsa’nın ölümü karşısında üzülürüz. Sonra da İsa’nın dirilişiyle seviniriz!

İsa öldü ve dirildi! Tanrı’ya övgüler olsun bu harika planı için!

Diriliş Bayramınız Kutlu Olsun!

Bizi takip edin: