Merhaba çocuklar!

Tanrı’nın dualarımızı kesinlikle yanıtlayacağından emin olabilir miyiz? Ya da Tanrı sizin her duanızı yanıtlıyor mu? Bazen ettiğimiz dualara cevap alamamış gibi hissedebiliyoruz.
Ya da hemen bir cevap istiyoruz ama Tanrı çok sonra bir cevap veriyor.

Biliyor musunuz çocuklar Tanrı bütün duaları yanıtlar! Belki istediğimiz her şeyi bize vermez, bazen cevabı ‘hayır’ olur. Bazen de istediğimiz zamanda değil de çok sonra yanıt verir. Her bir durumda şunu bilmelisiniz ki Tanrı bizim için en iyi olanı, en mükemmel zamanda verir.

Kutsal Kitap’ta bir çok dua örneği var. Bugün onlardan birine beraberce bakıp nasıl dua edebileceğimizi öğrenelim.

Koloseliler 1:9-12
“Bunu işittiğimiz günden beri biz de sizler için dua etmekten, tam bir bilgelik ve ruhsal anlayışla Tanrının isteğini bütünüyle bilmenizi dilemekten geri kalmadık. “Rab’be yaraşır biçimde yaşamanız, Onu her yönden hoşnut etmeniz, her iyi işte meyve vererek Tanrıyı tanımakta ilerlemeniz için dua ediyoruz. Her şeye sevinçle katlanıp sabredebilmeniz için Onun yüce gücüne dayanarak bütün kudretle güçlenmenizi diliyoruz. Bizi kutsalların ışıktaki mirasına ortak olmaya yeterli kılan Babaya şükretmeniz için dua ediyoruz.”

Pavlus’un bu duasına bakarak biz de;

1.Tanrı’nın isteğini bilelim,
2.Tanrı’yı hoşnut eden ve O’na yaraşır şekilde yaşayabilelim,
3.Ruhun ürünleri yaşamımızda görülsün, Tanrı’yı daha iyi tanıyabilelim,
4.Zorluklara sevinçle katlanabilelim, sabırlı olabilelim, Tanrı’nın gücüne güvenebilelim diye dua edelim ve
5. Tanrı’nın sağladığı kurtuluş için şükürler sunalım.!

Haydi çocuklar! Bu hafta boyunca siz de kendi sözcüklerinizle bu şekilde dua edin! Hem kendiniz hem aileniz ve arkadaşlarınız için dua edin!
Tanrı’nın isteğini tam olarak bilelim, o ‘istek’ Tanrı’yı hoşnut eder.

Hepinize iyi haftalar!

Bizi takip edin: