Merhaba çocuklar!

Bazen bedeniniz sağlam olsa da yorgun hissediyor musunuz? Bazı şeyleri yapmak size bir yük gibi geliyor mu? Böyle zamanlarda genelde yüreğimiz, duygularımız yorulmuş olur. Nasıl bedenimiz yorgunken ona iyi gelecek şeyler yapıyorsak, duygularımız, yüreğimiz yorgunken de Rab’be gidip O’ndan rahatlık alabiliriz. Çünkü O bizi şöyle çağırıyor;

Matta 11:28 “Ey bütün yorgunlar ve yükü ağır olanlar! Bana gelin, ben size rahat veririm.”

Harika bir söz değil mi? Eğer Rab’le zaman geçirirsek bize rahatlık sözü veriyor. Tabii ki bizim de bu rahatlığı alabilmemiz için, Rab’le iyi bir ilişki kurmamız gerekir. Rab’bin sözünü düzenli olarak okumalı, sıkıntılarımızı, kaygılarımızı, ihtiyacımızı, sevincimizi O’na anlatmalıyız.

Matta 11:29-30 “Boyunduruğumu yüklenin, benden öğrenin. Çünkü ben yumuşak huylu, alçakgönüllüyüm. Böylece canlarınız rahata kavuşur. Boyunduruğumu taşımak kolay, yüküm hafiftir.››

Canlarımızın rahata kavuşması için İsa’nın boyunduruğunu yüklenmeliymişiz… Peki ‘boyunduruk’ kelimesinin anlamını biliyor musunuz? Rab İsa bu sözleriyle ne demek istedi sizce?
Boyunduruk üstteki resimde gördüğümüz gibi boyuna takılan ve birlikte yürüyen iki hayvanın düzgün bir şekilde yürümesini sağlayan tahtadan bir çerçevedir.

Rab İsa bizden kendi boyunduruğunu yüklenmemizi isterken, yaşamlarımızı O’nunla beraber sürdürmemizi istiyor. Böylelikle bizler ancak rahata kavuşabiliriz. Tabii ki bizler fiziksel bir boyunduruk takamayız, ancak her gün Rab’bimize dua ederek, onunla sıkıntılarımızı paylaşarak, yardım isteyerek günlük yolculuğumuzu beraber tamamlayabiliriz. Şimdi gelin hep beraber 23. Mezmuru okuyalım ve harika yol arkadaşımız için şükredelim.

Mezmur 23

RAB çobanımdır,
Eksiğim olmaz.
Beni yemyeşil çayırlarda yatırır,
Sakin suların kıyısına götürür.
İçimi tazeler,
Adı uğruna bana doğru yollarda öncülük eder.
Karanlık ölüm vadisinden geçsem bile,
Kötülükten korkmam.
Çünkü sen benimlesin.
Çomağın, değneğin güven verir bana.
Düşmanlarımın önünde bana sofra kurarsın,
Başıma yağ sürersin,
Kâsem taşıyor.
Ömrüm boyunca yalnız iyilik ve sevgi izleyecek beni,
Hep RAB’bin evinde oturacağım.

Bizi takip edin: