Merhaba Çocuklar,

Umarım hepiniz harika bir Doğuş bayramı geçirdiniz. Bayram sevincimiz yıl boyunca devam etsin. Sadece bayram süresince değil her gün Tanrı’nın bizim için yaptıklarını anımsayalım değil mi?

Hatırlarsanız geçen hafta İsa’nın Doğumu’yla birlikte Baba Tanrı’nın yıllarca (Kutsal Kitap’ta ayetlerle de gördüğümüz gibi) sözünde bahsettiği kurtuluş planı uygulanmaya başlamış oldu. Tabii burada bilmemiz gereken çok önemli bir gerçek var. İsa, Baba Tanrı’ya kusursuz bir şekilde ‘itaat’ ettiği için kurtuluşumuz gerçek oldu.

Kutsal Kitap’ta Filipililer Mektubunda okuduğumuz gibi İsa, “Tanrı özüne sahip olduğu halde, Tanrı’ya eşitliği sımsıkı sarılacak bir hak saymadı. Ama kul özünü alıp insan benzeyişinde doğarak ululuğunu bir yana bıraktı.”

Doğuş Bayramı aslında  İsa’nın hizmetinin başlangıcıdır. İsa alçak gönüllülükle insan olup dünyamıza geldi ve hizmetine başladı. Bizlerde bu gerçeğin farkına varalım ve İsa’yı kendimize örnek alalım. Bizlerde arkadaşlarımız arasında, ailemizde alçak gönüllü bir şekilde davranalım.

Hepinize iyi haftalar ve mutlu yıllar dileriz.

Bizi takip edin: