Merhaba çocuklar!

Sık sık dua ediyoruz değil mi? Peki kime dua ettiğimizi biliyor muyuz? Tabii ki Baba Tanrımı’za! O büyük ve iyidir, dünyaya hükmeden, mutlak yetkili, güçlü ve lütufkardır, adil ve kutsal olandır. Her yerde, her şeyi bilendir! Böyle bir Tanrı’ya dua etmek harika!

Aynı zamanda İsa Mesih sadece kurtarıcımız değil, baş kahinimizdir! Baş kahinler eski zamanlarda insanlarla Tanrı arasında aracılık ederlerdi. Şimdi İsa Mesih bizim için Baba Tanrı’yla konuşmaktadır.

İbraniler 4:14-16 ‘Tanrı Oğlu İsa gökleri aşan büyük baş kâhinimiz olduğu için açıkça benimsediğimiz inanca sımsıkı sarılalım……Onun için Tanrı’nın lütuf tahtına cesaretle yaklaşalım; öyle ki, yardım gereksindiğimizde merhamet görelim ve lütuf bulalım.’

Biz de O’nun yardımıyla ‘cesurca’ Tanrı’dan lütuf ve merhamet dileyebiliriz.

Ayrıca Kutsal Ruh bize ne için dua edeceğimiz konusunda yardım eder.

Romalılar 8:26 ‘Bunun gibi, Ruh da güçsüzlüğümüzde bize yardım eder. Ne için dua etmemiz gerektiğini bilmeyiz, ama Ruhun kendisi, sözle anlatılamaz iniltilerle bizim için aracılık eder.’

Biz de bunu yaşadık değil mi? Ne için dua edeceğimizi bilmiyoruz bazen! Kutsal Ruh işte o zamanlarda bize nasıl dua edeceğimiz konusunda yardım ediyor.

Okulun son haftaları! Yaz başlamak üzere! Bu yaz Kutsal Kitap’ı okumayı ve dua etmeyi bırakmayalım çocuklar! Bu kadar büyük ‘ayrıcalığımız’ varken Tanrı’yı bu şekilde onurlandıralım!

Hepinize iyi haftalar!

Bizi takip edin: