Merhaba çocuklar!

    Tatiliniz bitti ve hepiniz okullarınıza döndünüz. Çok güzel bir dönem diliyoruz. Bu hafta size  ‘bilgelik’ hakkında yazmak istedik. Tanrı’nın bize verdiği zamanı bilge bir şekilde geçirmek çok önemli değil mi?

  Efesliler  5:15-16    “Öyleyse nasıl yaşadığınıza çok dikkat edin. Bilgelikten yoksun olanlar gibi değil, bilgeler gibi yaşayın.   Fırsatı değerlendirin. Çünkü yaşadığımız günler kötüdür.”

    Yani her gün az da olsa bilgelik konusunda, yani Tanrı’nın isteğini öğrenip davranışlarımızı, kararlarımızı ve duygularımızı şekillendirmesine izin vererek, ilerleyebiliriz.

    Sosyal medya artık hayatımızda olmazsa olmazlardan değil mi? Hemen herkesin kişisel bir hesabı var ve her gün bir fotoğraf bir ileti paylaşıyor. Sen de kullanıyor musun? Kim beğendi, en çok hangi gönderim beğeni aldı diye merak ediyor musun?    Peki sosyal medyayı  bazen de Tanrı’nın yüceliği için kullanmak ister misin?

    Yasanın Tek 6:7-9  “ Evinizde otururken, yolda yürürken, yatarken, kalkarken onlardan söz edin.   Bir belirti olarak onları ellerinize bağlayın, alın sargısı olarak takın.   Evlerinizin kapı sövelerine, kentlerinizin kapılarına yazın.”

    Siz de en azından günde/ haftada bir kez Tanrı’nın sözünden paylaşabilirsiniz. Takipçileriniz, arkadaşlarınız hiç değilse Tanrı’nın Sözü’nü okumuş olurlar.

    Kucak Yayıncılık sosyal hesaplarımızı paylaştığınız iletilere etiketlemeyi unutmayın.

Hepinize iyi haftalar.

 

Bizi takip edin: