Merhaba çocuklar!

Hepimiz sıkıntısız bir hayat isteriz değil mi? Hiç zorluk çekmeden istediklerimiz olsun, alınsın ya da öğrenmemiz gereken bilgileri deneyimleri hemen öğrenelim isteriz. Ama Tanrı’nın sözü’nü okuduğumuzda malesef böyle olmayacağını görüyoruz. Bu dünyada yaşarken bir çok sıkıntımız olacak.

Peki sıkıntılar bizim için ne yapar, nasıl faydalı olur gelin Tanrı’nın Sözü’nden okuyalım;

Yakup 1:2-5Kardeşlerim, çeşitli denemelerle yüz yüze geldiğinizde bunu büyük sevinçle karşılayın. Çünkü bilirsiniz ki, imanınızın sınanması dayanma gücünü yaratır. Dayanma gücü de, hiçbir eksiği olmayan, olgun, yetkin kişiler olmanız için tam bir etkinliğe erişsin. İçinizden birinin bilgelikte eksiği varsa, herkese cömertçe, azarlamadan veren Tanrıdan istesin; kendisine verilecektir.”

Sıkıntılarımız hayatımız boyunca çeşitli şekillerde ve büyüklüklerde hep var olacak. Ama Tanrı bize ne olursa olsun yardım edeceğini vaat ediyor. Bizi her durumdan iyilikle, gücüyle kurtaracak olan O’dur. İşte bu yüzden de bize sıkıntılarla karşılaştığımızda sevinçle karşılayın diyor. Çünkü sıkıntıları deneyim ettikçe bizler Tanrı’nın gücünü daha çok görür, daha çok ‘dayanıklı’ hale geliriz.

Nasıl ki profesyonel sporcular o güçlü kaslarına sahip olmak için çok çaba harcar acı çekerler, bizlerde iman/güven ve sevinç kaslarımızın gelişmesi için bir çok sıkıntıdan geçeriz. Eğer bu sıkıntıları kaçarak değil ama mücadele ederek atlatırsak ‘olgunlaşmış’ oluruz.

Evet haklısınız hiç kolay değil, sıkıntıyı sevinçle karşılamak, kaçmadan sıkıntıların içinden geçmek… Ama RAB yanı başımızda bizim elimizden tutmak, bize yardım etmek için beklemekte. Hem de bu sıkıntıları daha önce yaşamış ve zafer kazanmış olarak.!

Yuhanna 16:33  “Dünyada sıkıntınız olacak. Ama cesur olun, ben dünyayı yendim!”

Hadi gelin RAB’le birlikte yürüyelim. Eksiklerimizi O’na duayla iletelim, bilgelik ve güç isteyelim.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: