Merhaba Çocuklar,

Bugünlerde dua etmemiz gereken iki önemli konumuz var biliyor musunuz? Ve bu iki konu da  AYNI GÜN de ,16 Nisan’da gerçekleşiyor. Tahmin ettiniz mi neler olduğunu?

Birincisi İsa Mesih’in dirilişini kutladığımız diriliş bayramı! Diriliş Bayramı, Rab‘bimiz Isa Mesih‘in dirilişini kutladığımız bir bayramdır. Biz İsa Mesih’in bizim günahlarımız için çarmıhta öldüğüne ve ölümden dirildiğine inandığımız için bugünü kutluyoruz. O’nun ölümü ve dirilişi aracılığı ile hepimiz sonsuz yaşama kavuştuk.

1.Korintliler 15:3-4 “Kutsal Yazılar uyarınca Mesih günahlarımıza karşılık öldü, gömüldü ve Kutsal Yazılar uyarınca üçüncü gün ölümden dirildi.”

Biz de bayram sevincimizi sizinle birlikte paylaşmak için heyecanlıyız. Diriliş Takvimimiz yakında başlıyor. Eminim siz de takvimi dört gözle bekliyorsunuz! Arkadaşlarına da bu takvimden ve İsa’nın dirilişinden bahsetmeyi unutmayın! Facebook ya da web sayfamızdan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

İkincisi ise günlerdir büyüklerinizden, haberlerden duyduğunuz gibi ülkemiz için önemli bir oylama olacak. Bu oylama için dua edelim ki bu süreçte esenlik ve barış egemen olsun, oylama sonucunda da Tanrı’nın isteği gerçekleşsin.

Hepinize iyi haftalar.

Bizi takip edin: